Barcode: 0711276732136
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 376.0 kcal |
| Fat | 18.8 g |
| of which saturated | 10.6 g |
| Carbohydrates | 44.7 g |
| of which sugars | 31.8 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Sugar, pasteurized cream, corn syrup solids, wheat flour, peanuts, water, hydrogenated palm kernel oil, contains less than 2% of the following: honey, salt, cocoa solids, molasses, vanilla, whey solids, corn flakes, non fat dry milk, tbhq (soybean oil, citric) soy lecithin, artificial flavor, corn starch, artificial color, gelatin.
Additives
e319
e322
e322i
e428
Related Products in Snacks
soboro crackers
Crown
NOVA 4
Corn Chips
E NOVA 4
Korepab Snack (Chicken Flavour)
Orion
D NOVA 4
Soft chewy candy
E NOVA 4
Couque D'Asse White Torte Cookies
E NOVA 4
Couque D’asse vienna coffee cookies
D NOVA 4
Cracker coreen
E NOVA 4
Koreabob seaweed
E NOVA 4
Zzaldduk hot chicken flavour
Samyang Foods Co., Ltd.
E NOVA 4
SALTINE crackers
CROWN
E NOVA 3
Chamssal snack
CROWN
E NOVA 4
Butter Cookie
E