Barcode: 0070896004253
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 550.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 27.5 g |
| Carbohydrates | 67.5 g |
| of which sugars | 67.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sugar, partially hydrogenated palm kernel oil, reduced mineral whey powder, whole milk solids, nonfat dry milk solids, fractionated coconut oil, sunflower lecithin, fd&c red #3, rice starch, soy lecithin, salt, artificial flavor.
Additives
e127
e322
e322i
Related Products in Baking Decorations
Maraschino Cherries
Always Save
D NOVA 4
Whipped topping
C NOVA 4
Dairy whipped topping
D NOVA 4
Whipped topping, lite
D NOVA 4
SEMl-SWEET CHOCOLATE STYLE BAKING CHIPS
LILYS
NOVA 4
Milk Chocolate Baking Chips
Best Choice
E NOVA 4
Dairy whipped topping, original
Giant Eagle
D NOVA 4
Baking chips, butterscotch
E NOVA 4
Chocolate chips, semisweet
E NOVA 4
Premier white morsels
E NOVA 4
Chocolate chips, milk
E NOVA 4
Baking chips, real semi-sweet chocolate
E NOVA 4