Barcode: 0768395465247
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 389.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 88.9 g |
| of which sugars | 88.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, corn syrup, corn starch, magnesium stearate, citric acid, maltodextrin, artificial flavor, gum arabic, glazing agents (shellac, carnauba wax), artificial colors (titanium dioxide, red 3, blue 2, yellow 6).
Additives
e110
e127
e132
e171
e330
e414
e572
e903
e904
Related Products in Snacks
Hodgson mill, whole wheat brownies with milled flax seed
Hodgson Mill Inc.
Bickel's, Original Potato Chips
Bickel's Snack Foods Inc.
D NOVA 3
Galletitas
D NOVA 4
Potato Chips
Bickel's Of York
E NOVA 4
Cherry Cheesecake Dairy Dessert, Cherry
Oh! so tempting!
D NOVA 4
Bickels of york cheese balls
BICKEL'S
E NOVA 4
Estrellitas
Sultana
E NOVA 4
Vainilla crackers
Sultana
D NOVA 4
Gelletas royal borinquen, florecitas iced gem cookies
Florecitas
E NOVA 4
White cheddar snow balls & caramel popcorn
E NOVA 4
Crackers
Sultana
C NOVA 4
Corn chips
E NOVA 3