Barcode: 0768395492892
Candy Pieces, Lollipop & Sticks
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 383.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 95.7 g |
| of which sugars | 91.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, corn syrup, cornstarch, magnesium stearate, citric acid, maltodextrin, artificial flavor, shellac, gum arabic, titanium dioxide (for color), red 40 lake, yellow 6 lake, blue 2 lake, carnauba wax.
Additives
e110
e129
e132
e171
e330
e414
e572
e903
e904
Related Products in Snacks
Toasted coconut chips
Dang, Dang Foods Llc
E NOVA 3
Coconut Chips
dang
E NOVA 3
Coconut chips
Dang Foods Llc
E NOVA 3
Coconut crisps
Go Raw, Freeland Foods
D NOVA 3
Go raw, coconut crisps, sea salt & vinegar
Go Raw, Freeland Foods
E
Coconut chips
Dang
E NOVA 3
Dang, Toasted Coconut Chips, Savory Bacon
Dang Foods Llc
E NOVA 4
Coconut chips
Dang
E NOVA 3
Dang, toasted coconut chips, chili lime
Dang
E NOVA 3
Caramel sea salt coconut chips
Dang
E NOVA 3
Lightly salted coconut chips
Dang
D NOVA 3
Coconut chips
Dang
E NOVA 3