Barcode: 0815196016762
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 82.1 g |
| of which sugars | 60.7 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Sugar, Popcorn, Coconut Oil, Tapioca Syrup, Sunflower Oil, Sea Salt, Natural Flavors, Turmeric Extract (For Color), Annatto Extract (For Color), Red Radish Juice (For Color).
Additives
e100
Related Products in Snacks
Haferkraft und Skyr Classic
Corny
D NOVA 4
Käse-Schinken Blätterteig-Minis
EDEKA,EDEKA Genussmomente
D NOVA 4
HOT CALABRESE SALAME
HILLSHIRE
E NOVA 4
Cracker gesalzen
gut und günstig
D NOVA 4 Eco-Score B
Soft Coconut Cookies
Rewe
E NOVA 4 Eco-Score E
Mozart Kugeln in Zartbitter-Schokolade
Reber
E NOVA 4
Mahalo
GoMaxGo
E NOVA 4
Kirschgold torte
D NOVA 4
Happy Hour Schinkengipfeli mit Schinkenfüllung
Migros
D NOVA 4
Müsliriegel
Jeden Tag
E NOVA 4 Eco-Score D
Zeroh
Gullón
C NOVA 4 Eco-Score C
Crackers
Supervalu
D NOVA 4 Eco-Score B