Barcode: 0032251288043
Candy powder filled plastic fruit
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, citric acid, artificial flavor, artificial colors (fd&c yellow 5, fd&c yellow 6, fd&c red 40, fd&c blue 1).
Additives
e102
e110
e129
e133
e330
Related Products in Snacks
Fruity chewing gum
D NOVA 4
Classic potato chips, classic
D NOVA 3
Soft candy
NOVA 4
Hot Chocolate Flakes
Marks & Spencer
E NOVA 4
Ripple potato chips, ripple
D NOVA 3
Coconut soft candy milk caramel, coconut - caramel
E NOVA 4
Magic All-One Chocolate Creamy Mocha Latte Oat Milk Chocolate
Dr. Bronner's
E NOVA 4
Canel s original piece gum box
D NOVA 4
Hard candy lollipops
E NOVA 4
La vaquita milk hard candy
E NOVA 4
Canel's fruit chews
E NOVA 4
Mother's Finest, Classic Jelly Beans
Chicles Canel's Sa De Cv
E NOVA 4