Barcode: 0768395500894
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 93.8 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Glucose powder, cornstarch, dextrin, magnesium stearate, gum arabic, artificial flavor, carnauba wax, shellac, yellow 5, blue 1.
Additives
e102
e133
e1400
e414
e572
e903
e904
Related Products in Snacks
Brioche tressée à la main
Sans marque
D NOVA 4
Pralinés aux 3 éclats
DE MARLIEU
E NOVA 4
Chocolat
De Marlieu
D NOVA 4
Nougatines lait
De Marlieu
E NOVA 4
Ballotin chocolats lait
De marlieu
E NOVA 4
Tablette chocolat noir Papouasie
E NOVA 4
Ballotin de chocolats
De Marlieu
E NOVA 4
Baisers sucrés
Love Cuisine
E NOVA 4
Pain au lait avec pépites de chocolat
Pain Au Lait
D NOVA 4
Pain choco bio* x6 270g
Bien
E NOVA 4
Brioche tranchée Bio
Bien
D NOVA 4
Chocolats Grands Cru (S28)
De Marlieu
E NOVA 4