Barcode: 0810906020053
Candy Real Ginger
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
natural flavors
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Xylitol, certified organic natural flavors, ginger oil, cream of tartar, calcium stearate.
Additives
e336
e336i
e967
Related Products in Snacks
Dolci Cereali
Dulcetti
D NOVA 4
Quattro Domaćica
Ledo
D NOVA 4
Slane kokice
Hrusty original,kanaan,hrusty
D NOVA 3
Krema cheesecake
Z bregov,vindija
D NOVA 4
Moto Keks
Kraš,Moto
E NOVA 4
kikiriki štapići
Hrusty,Konzum
E NOVA 4
quattro 4 okusa
ledo
D NOVA 4
Cocoa Crunch Less Sugar
Lumpi
C NOVA 4
King dark velvet
Ledo
D NOVA 4
King breeze
Ledo
E NOVA 4
Macho vanilija nougat
Ledo
E NOVA 4
Sloboda Wafers Jadro-coconut
Jadro
E