Barcode: 0011822011228
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.7 g |
| of which sugars | 85.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, citric acid, calcium stearate, artificial flavors, artificial colors (red 40 lake, yellow 5 lake, yellow 6 lake, blue 2 lake).
Additives
e102
e110
e129
e132
e330
Related Products in Snacks
Acme fresh market, popcorn, sea salt
Acme Fresh Market
D NOVA 3
Mini cinnamon donuts, cinnamon
E NOVA 4
Fiber Thins, Apple Crisp
Metamucil,Procter & Gamble
NOVA 4
Fiber Thins Cinnamon Spice
Metamucil
D NOVA 4
Dark Chocolate With Sea Salt And Almonds (Owl)
Endangered Species Chocolate
E NOVA 4
Mini frosted chocolate donuts, frosted chocolate
E NOVA 4
Endangered species chocolate, natural creme filled dark chocolate, blueberry vanilla
Endangered Species Chocolate
E NOVA 4
Acme Fresh Market, Pop Corn, Cheese
Kaase Baking Company
E NOVA 4
Acme Fresh Market, Kettle Cooked Potato Chips, Salt & Cracked Pepper
Kaase Baking Company
E NOVA 3
Mini sugar donuts, sugar
E NOVA 4
Tunnock's, Milk Chocolate Tea Cakes
Thomas Tunnock Ltd.
E NOVA 4
Mini twirl glazed donuts, twirl glazed
E NOVA 4