Barcode: 0050428472200
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 412.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 94.1 g |
| of which sugars | 88.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, corn syrup, corn starch, magnesium stearate, citric acid, artificial flavor, artificial color (red 3, blue 2, yellow 6, yellow 5).
Additives
e102
e110
e127
e132
e330
e572
Related Products in Snacks
Baumkuchen Spitzen Jamaica-Rhum
Aachener Zucker und Backwaren Paul Schaeffer, Douceur, Penny
E NOVA 4
Lightly salted nuts
Best choice
D NOVA 3
Dark Chocolate covered cashews
Trader Joe’s
E NOVA 4
Snack a Jacks Sweet Chilli Flavour Rice and Corn Snack
Snack a jacks
D NOVA 4
Käsekuchen
K-Classic
C NOVA 4 Eco-Score C
Jelly Snakes
THE NATURAL CONFECTIONERY CO.
E NOVA 4 Eco-Score B
sugus Confitados
sugus
E NOVA 4
Skinnygirl Popcorn Lime & Salt
Skinnygirl
D NOVA 4 Eco-Score B
Kuchen Comtess Choco Chips
Bahlsen
E NOVA 4 Eco-Score D
8 Cream Kakao
Gusparo
E NOVA 4 Eco-Score E
Colby Jack & Turkey Sticks
Frigo CheeseHeads
E NOVA 4
Biznikke Nevado
Biznikke,Paulista
E NOVA 4