Barcode: 0067535122874
Candy Rolls
by Rockets
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no peanuts
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 93.3 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
DEXTROSE, CITRIC ACID, CALCIUM STEARATE, NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVOUR, COLOUR (CONTAINS TARTRAZINE)
Additives
e102
e330
Related Products in Snacks
Muffins
Dr. Oetker
E NOVA 4
Brownies
Dr. Oetker
NOVA 4
Chocolat Lemaitre
Lemaitre Chocolatier Belge
E NOVA 4
congo
Congo
E NOVA 4
Rochers à la Noix de Coco
Dr. Oetker
E NOVA 4
Truffles cofee
E NOVA 4
Sablés
Dr. Oetker
E NOVA 4
Cocoa Dusted Truffles
Belgid'Or
E NOVA 4
Cake au chocolat
Dr. Oetker
NOVA 4
Rochers à la noix de coco
Dr. Oetker
E NOVA 4
Pralinutta Hazelnut spread
Natra
E NOVA 4
Belgian truffles
E