Barcode: 0070896060891
Candy, Salted Caramel
by Wilton
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 525.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 27.5 g |
| Carbohydrates | 67.5 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Sugar, Palm Kernel Oil, Hydrogenated Palm Kernel Oil, Whey Powder, Whole Milk Solids, Non-Fat Milk Solids, Salt, Fd&C Yellow #5 Lake, Fd&C Yellow #6 Lake, Natural And Artificial Flavors, Soy Lecithin, Fd&C Blue #2 Lake.
Allergens
milk
soybeans
Additives
e102
e110
e132
e322
e322i
Related Products in Snacks
Veggie Chips
Edeka Bio
D NOVA 3
Kaffee Kränze
Gut & Günstig
E NOVA 4
Schokotatzen
Gut&Günstig
E NOVA 4
Vitalgebäck
Edeka Bio
D NOVA 4
Tomatensauce
Gut & Günstig
B NOVA 4
Gut & Günstig Star Snack
Gut & Günstig
D NOVA 4
Raspelschokolade weiß
Gut & Günstig
E NOVA 4
Bacon Snack
gut & günstig
E NOVA 4
Schoko-Tröpfchen zartbitter
Gut & Günstig
E NOVA 4
EDEKA GUT&GÜNSTIG Salz Stangen 250g 0,89€ 1kg 3,65€
Gut & Günstig, Gut & Günstig Edeka, EDEKA GUT&GÜNSTIG
E NOVA 4
fine mints
EDEKA
E
Chips for Friends gesalzen
Gut & Günstig Edeka
D NOVA 3