Barcode: 0049022862388
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,530.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 382.0 g |
| of which sugars | 365.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
DEXTROSE MALTODEXTRIN, ARTIFICIAL FLAVOR, CITRIC ACID, MAGNESIUM STEARATE, CARNAUBA WAX, ARTIFICIAL COLOR (FD&C RED 40, TITANIUM DIOXIDE).
Additives
e129
e171
e330
e572
e903
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Undefined
Old Fashioned Potato Salad
Winn-Dixie
B NOVA 4
Egg Salad
Winn Dixie
C NOVA 4
Potato Salad With Egg
Winn-Dixie
B NOVA 4
Red Skin Potato Salad
Winn-Dixie
B NOVA 4
Ham Salad
Winn-Dixie
D NOVA 4
Potato Salad With Egg
Winn Dixie
B NOVA 4
Pork & Bbq Sauce Baked Beans
Winn-Dixie
C NOVA 4
Old Fashioned Potato Salad
Winn-Dixie
B NOVA 4
Original Coleslaw
Winn-Dixie
C NOVA 4
Natural Creamy Peanut Butter Spread
Winn-Dixie
E NOVA 3
Baked Beans
Winn Dixie
C NOVA 4
Chopped Coleslaw
Winn-Dixie
C NOVA 4