Barcode: 0886786029455
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.7 g |
| of which sugars | 81.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, gelatin, contains less than 0.5% of the following ingredients: potassium sorbate [a preservative); natural flavors, red #3, carnauba wax.
Additives
e127
e202
e428
e903
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Moules de Corde vivantes, nettoyées et prêtes à cuire
Bleu Soleil
A NOVA 1
Le Jambon d'Auch
Le jambon d'Auch
C NOVA 4
Jus de pomme
De Normandie
Moules de corde bio
SCARDOVARI
A NOVA 1
Jambon d'Auch supérieur 4 tranches
Maitre Artisan Du Sud Ouest, Maitre Prunille
B NOVA 4
Jamón serrano
E NOVA 3
Le pate campagnard
Le Jambon d'Auch
E NOVA 4
Le Gascon Passion
Le Jambon d'Auch
C NOVA 4
Moule de corde bio
Corde
A
La mousse de canard
Le Jambon D’auch
D NOVA 4