Barcode: 0028000442262
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 348.0 kcal |
| Fat | 6.5 g |
| of which saturated | 4.4 g |
| Carbohydrates | 78.3 g |
| of which sugars | 47.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, palm oil, and less than 2% of malic acid, mono - and diglycerides, hydrogenated cottonseed oil, salt, soy lecithin, natural flavor, blue 1, yellow 5.
Additives
e102
e133
e296
e322
e322i
e471
Related Products in Snacks
Organic raspberry coconut crunch mini macaroons
D NOVA 3
Kensington, Festive Pretzels
Designpac Gifts Llc
E NOVA 4
Milk chocolate
Hammond's Candies, Designpac Gifts Llc
E NOVA 4
Premium select, fudge mint cookies
E NOVA 4
Decadent fudge mint cookies
E NOVA 4
Corn Tortilla Chips
Las Fortunitas
E NOVA 3
Covington Manor, Mint Cookies, Decadent Fudge
Designpac Gifts Llc
E NOVA 4
Mint Cookies
Covington Manor
E NOVA 4
Beer Brittle
Old Dominion Peanut Company, Designpac Gifts Llc
E NOVA 4
Harry London, Artisan Caramel With Mayan Sea Salt, Dark Chocolate
Designpac Gifts Llc
E NOVA 4
Beer brittle
E NOVA 4
Sweet cream pastry
E NOVA 4