Barcode: 0032251372872
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 73.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, natural spearmint oil, titanium dioxide (for color), artificial colors (yellow 5, blue 1).
Additives
e102
e133
e171
Related Products in Snacks
Back- & Kochschokolade
S-Budget
E NOVA 4
Knabber-Box sós snack
Spar
E NOVA 4
Cherry Liquor Pralines
Spar
E NOVA 4
Chamallows
Haribo
E NOVA 4
SBudget mogyorós flips
S-Budget
D NOVA 4
Kuvertüre Zartbitter
spar
E NOVA 4
Bio-Tortilla-Chips
Spar Natur pur
C NOVA 3
Kichererbsenwaffeln
Spar vital
A NOVA 3
Baby Brezel
Spar
E NOVA 3
Chocolate celebration cake
Sainsbury's
D NOVA 4
Milchschokolade
S-Budget
E
Bümmel Lebkuchen
Spar Backstube
NOVA 4