Barcode: 0041168391777
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 95.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cane sugar, corn syrup, natural peppermint oil, fd&c red #40, fd&c red #3, fd&c blue #1.
Additives
e127
e129
e133
Related Products in Snacks
Choco fruits
Teata frida
E
Cheesecake Jagoda
Teta frida
E NOVA 4
Crackers au 5 cérérales
Barilla, Mulino Bianco
D
Kućni prijatelj
Sastela
E NOVA 4
Sujets à la Réglisse
Auzier
C NOVA 4
Protein bar
Protein bar
NOVA 4
Linzer Augen mit Aprikosenfüllung
Delakorda
E NOVA 4
Zenzero disidratato a fettine
MadreSole
E NOVA 3
Keks s krenom s okusnom vrhnja
Cookie Your Life
E NOVA 4
Juliette la poulette
Réauté
E NOVA 4
Peppa Pig Mini Milk Chocolats
Leone
E
krafna borovnica
spar
E NOVA 4