Barcode: 0023637461297
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, dextrose, corn syrup, chewing gum base, artificial flavors, citric acid, confectionery glaze (carnauba wax, beeswax, shellac, coconut oil, ethanol), titanium dioxide, colors (fd&c red #46, blue #1, yellow #5, yellow #6, carmine, blue #1 lake), bht (to maintain freshness).
Additives
e102
e110
e120
e133
e1510
e171
e321
e330
e901
e903
e904
Related Products in Snacks
Pepperidge Farm Goldfish Special Edition Disneypixar Toy Story 4 Cheddar Crackers, 6.75 Oz. Multi-Pack Tray, 9-Count 0.75 Oz. Single-Serve Snack Packs
Pepperidge farm
D NOVA 4
Goldfish Baked Snack Crackers Flavor Blasted Cheddar Jack'd
Pepperidge Farm
D NOVA 4
Chessmen butter cookies
Pepperidge Farm
E NOVA 4
Nacho epic crunch tortilla crunch big flavor, nacho
C NOVA 4
Pepperidge Farm Goldfish Veggie Crackers, Cheesy Tomato, 1 Oz. Snack Pack
Pepperidge farm
D NOVA 4
Cheddar baked snack crackers, cheddar
D NOVA 4
Pepperidge Farm Toy Soldier Cinnamon Brown Sugar Cookies, 7.2 Oz Bag
Pepperidge farm
E NOVA 4
Nacho baked tortilla snacks
C NOVA 4
Epic crunch, honey bbq flavored baked tortilla snacks, honey bbq
C NOVA 4
Dark chocolate cookies
Pepperidge Farm
E NOVA 4
Non-GMO Goldfish, Cheddar
Pepperidge Farm
D NOVA 4
Goldfish Baked Snack Crackers, Cheddar
Pepperidge Farm
E NOVA 4