Barcode: 0023637461518
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.7 g |
| of which sugars | 85.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, citric acid, calcium stearate, natural and artificial flavors, colors (red # 40 lake, yellow #5 lake, yellow #6 lake, blue #2 lake).
Additives
e102
e110
e129
e132
e330
Related Products in Snacks
Mountain Trail Mix
E NOVA 4
Unsweetened applesauce, unsweetened
B NOVA 1
Original sweetened applesauce, original
B NOVA 4
Strawberry sweetened applesauce, strawberry
C NOVA 4
Mini marshmallows
E NOVA 4
Cinnamon sweetened applesauce, cinnamon
B NOVA 4
Mini marshmallows
E NOVA 4
Unsweetened applesauce, unsweetened
B NOVA 1
Original sweetened applesauce, original
B NOVA 4
Marshmallows
E NOVA 4
Original sweetened applesauce, original
B NOVA 4
Unsweetened applesauce, unsweetened
Raley’s
A NOVA 1