Barcode: 0041364820200
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 956.0 kcal |
| Fat | 6.3 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 219.0 g |
| of which sugars | 93.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CORN SYRUP, SUGAR, WHEAT FLOUR, MODIFIED CORN STARCH, PARTIALLY HYDROGENATED SOYBEAN OIL, ARTIFICIAL FLAVOR, MALIC ACID, GLYCERYL MONOSTEARATE, SUNFLOWER LECITHIN, GLYCERIN, SALT, ARTIFICIAL COLOR (RED 40, YELLOW 5, BLUE 1).
Additives
e102
e129
e133
e296
e322
e322i
e422
e471
Related Products in Undefined
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4