Barcode: 9339687041671
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 259.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 13.9 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 18.7 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Boccocini (Pasteurised Milk, Salt, Non Animal Rennet, Starter Culture), Water, Firming Agent (Calcium Chloride), Acidity Regulator (Lactic Acid).
Allergens
milk
Additives
e270
e509
Related Products in Dairies
Sveltesse Fondant Light
Nestlé
B NOVA 4
Queso viejo
Flor de Esgueva
E NOVA 4
Sveltesse natural
Nestlé
A NOVA 4
Yogolino fresa
Nestlé
NOVA 4
Old El Paso Squeezy Sour Cream imp
Old El Paso
D NOVA 4
Yogur Nestle Sabor Fresa 4x125GRS
Nestlé
C NOVA 4
Yogur natural
Nestlé
B NOVA 3
Nestlé Chocolate
Nestlé
C NOVA 4
La Lechera leche condensada
Nestlé
E NOVA 4
Petit
Nestlé, Nesquik
D NOVA 4
Tiramisu
Dulcesol
E NOVA 4
Leche condensada sirve fácil
Nestlé
E NOVA 4