Barcode: 0867740000109
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 295.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Lovingly made from: sweet cherries, pure cane sugar, jalapeno peppers, apple cider vinegar, and non-gmo fruit pectin.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Macédoine de légumes
Casino
A NOVA 3
Epinards en branches
Casino
A NOVA 3
Salsifis
Casino
A NOVA 3
Macédoine de légumes
Casino
A NOVA 3
Salsifis
Casino
A NOVA 3
Petits pois extrafins et jeunes carottes à l'étuvée
Casino
A NOVA 4
Pois chiches
Casino
A NOVA 3
Haricots verts extra-fins cueillis et rangés main
Casino
A NOVA 3
Haricots verts très fins coupés
Casino
A NOVA 3
Haricots blancs
Casino
B NOVA 3
Flageolets verts extrafins
Casino
A NOVA 4
Choucroute garnie au vin blanc 800g
Casino
C NOVA 4