Barcode: 0041498296698
Cherry Brandy Liqueur Cake, Cherry Brandy
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 17.5 g |
| of which saturated | 7.5 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 32.5 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Sugar, wheat flour, eggs, palm fat, humectants, (sorbitol, glycerol), wheat starch, chocolate splits [sugar, cocoa liquor, low fat cocoa powder, glucose, fructose, lecithin (emulsifier)], glucose, fructose, low fat cocoa powder, cherry brandy, salt, natural flavor, mono and diglycerides of fatty acids (emulsifier) raising agents (pyrophosphates, sodium carbonates).
Additives
e322
e322i
e420
e422
e450
e471
e500
Recipes with Similar Ingredients
Champagne Punch
6 ingredients
Brandied Chicken Breasts
12 ingredients
Bailey'S Irish Creme
8 ingredients
Coffee Liqueur
3 ingredients
Spiced Apple Cider
7 ingredients
Dan'S Double Chocolate Chip Cookies
13 ingredients
Strawberry Margarita
5 ingredients
No Bake Fruit Nibbles
7 ingredients
My Mother'S Eggnog
5 ingredients
Homemade Vanilla Extract
2 ingredients
Vanilla Extract
2 ingredients
Rio Mandarine Punch
6 ingredients
Related Products
Corazones de alcachofa
Freshona
A NOVA 3
Krustenbrot Mit 37% Roggenmehl
Toque du chef
NOVA 4
Carbonated Irish Springwater
Carrick Glen
D NOVA 4
Italienischer Hartkäse gerieben
Villa Gusto,Norma
E
Guimauve artisanale Passion
Les délices de Marine
D NOVA 4
Mint Menthol Extra strong
Ice Storm
E NOVA 4
Bonbons aux plantes
Ice Storm
D NOVA 4
Gochujang Korean inspired Seasoning blend
Delicia
E NOVA 4
Pièces de chocolat au lait
Favorina, Lidl
NOVA 4
Bonbons Cerise avec Vitamine C
Ice Storm
E NOVA 4