Barcode: 0671896030121
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 562.0 kcal |
| Fat | 40.6 g |
| of which saturated | 6.3 g |
| Carbohydrates | 31.3 g |
| of which sugars | 15.6 g |
| Fiber | 6.2 g |
| Proteins | 21.9 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Roasted u.s. peanuts (organic and non), organic ground flax seed, organic hemp seed, freeze dried cherries, butter, sugar, salt, soy lecithin, vanilla powder.
Additives
e322
e322i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mixed Vegetables
Birds Eye
A NOVA 1
Garden Peas
Birds Eye
A NOVA 1
Garden Peas
Birds Eye
A NOVA 1
Urdinkel
Migros
C
Supersweet Sweetcorn
Birds Eye
A NOVA 1
Mixed Vegetables
Birds Eye
A NOVA 1
Potato Waffles
Birds Eye
C NOVA 4
Chinese Chow Mein Noodles
Pot Noodle
E NOVA 4
Mushroom Tagliatelle
Steamfresh
B NOVA 3
Pot Noodle Bombay Bad Boy 90g
Pot Noodle
NOVA 4
Pot Noodle Beef & Tomato flavour
Pot Noodle
D NOVA 4
Original Curry Flavour Noodles
Pot Noodle
C NOVA 4