Barcode: 0056600825307
Cherry Candy
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
no trans fat
orthodox union kosher
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 347.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 48.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Sugars (corn syrup, sugar), Wheat flour, Corn starch, Modified palm oil, Salt, Natural and artificial flavour, Citric acid, Mineral oil, Allura red, Lecithin (soy).
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e129
e322
e322i
e330
e905
e905a
Related Products in Snacks
Munchies Pouch Imp
Nestlé
E NOVA 4
Monster Munch goût ketchup
Intersnack, Vico
D NOVA 4
Monster Munch - goût BBQ
Intersnack, Monster Munch, Vico
D NOVA 4
Biscuits apéritifs Soufflé cacahuète sachet de 160g
U
D NOVA 3 Eco-Score A
Rocky road
skinny
NOVA 4
Biscuits apéritifs Snacks goût cacahuètes sachet de 90g
U
D NOVA 3 Eco-Score A
Monster Munch Goût Cheddar
Vico
D NOVA 4 Eco-Score B
Monster Munch Salé
Intersnack,Monster Munch,Vico
D NOVA 4 Eco-Score B
Pink & White Marshmallows
Haribo
E NOVA 4 Eco-Score B
Confiserie Sweet'roll saveur choco noisette, sachet 100g
U
D NOVA 4
Monster Munch - goût ketchup
Intersnack, Monster Munch, Vico
D NOVA 4
ANDR 7.50 TERRY'S CHOCOLATE ORANGE WITH REAL ORANG
Terry's Chocolate Orange
NOVA 4 Eco-Score C