Barcode: 0085239054451
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 94.1 g |
| of which sugars | 76.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, contains less than 2% of citric acid, natural & artificial flavors, palm oil, glycerine (vegetable), artificial colors (red 40, blue 1, red 3, yellow 5).
Additives
e102
e127
e129
e133
e330
e422
Related Products in Snacks
Slivered almonds
A NOVA 1
Salted peanuts
Planters
D NOVA 3
Salted peanuts
Planters
D NOVA 3
Trail mix
PLANTERS
E NOVA 4
Salted cashews
E NOVA 3
Walnut pieces
NOVA 1
Smoked almonds
Planters
D NOVA 4
Pecan pieces
C NOVA 1
Salted Peanuts
Planters
D NOVA 3
Planters, cocktail peanuts
D NOVA 3
Salted cashews, salted
E NOVA 3
Walnuts
D NOVA 1