Barcode: 0021000008308
Cherry Cheesecake Snacks, Cherry
by Philadelphia
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 217.0 kcal |
| Fat | 14.1 g |
| of which saturated | 8.7 g |
| Carbohydrates | 19.6 g |
| of which sugars | 17.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Cheesecake Filling (Cream Cheese [Pasteurized Milk And Cream, Cheese Culture], Skim Milk, Water, Sugar, Cream, Modified Food Starch, Salt, Carob Bean Gum, Lactic Acid, Sorbic Acid As A Preservative, Natural Flavor), Cherry Topping (Cherries, Water, Sugar, Modified Food Starch, Cherry Juice Concentrate, Black Carrot Juice Concentrate [Color], Ascorbic Acid, Citric Acid, Sorbic Acid As A Preservative, Natural Flavor)
Allergens
milk
Additives
e270
e330
e410
Related Products in Meals
Fresh legumes et assaisonnement
Mymaki
C NOVA 4
Shaomai A La Crevette Trefle
Trefle
A NOVA 4
Feuilletés au crottin de chavignol
E NOVA 4
Potiron au Reblochon AOP
C NOVA 3
California thon mayo
E NOVA 4
Soupe pho au boeuf
Déli's World
B NOVA 4
Gyoza de crevette
Sushi Story
C NOVA 4
siu mai, bouchées vapeur au poulet
Deli's World
C NOVA 4
Salade bobun aux crevettes
Mymaki
D NOVA 3
Brochettes poulet yakitori
Deli's World
D NOVA 4
Yakitori et Riz cantonnais
Sly kitchens
C NOVA 4
Hacao, bouchées vapeur aux crevettes
Deli's World
C NOVA 4