Barcode: 0051933627802
Cherry Cheesecake Yogurt
by Coburn Farms
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.4 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Cultured pasteurized grade a nonfat milk, cherries, fructose, modified cornstarch, kosher gelatin, nonfat milk solids, aspartmae**, natural flavors caramel colors, citric acid, red 40, blue 1, vitamin a palmitate, vitamin d3. contains active yogurt with l. bulgaricus, s. thermophillus, bifidus, l.acidophilus and l. casei cultures.
Additives
e129
e133
e150c
e330
e428
Related Products in Dairies
Pudding Powder Vanille Sucré
Imperial
NOVA 4
Pudding minceur complet
Gerlinéa
NOVA 4
LOTUS BISCOFF Glace Mini Bâtonnets - Speculoos Chocolat au lait - 276g (6x60ml)
Lotus
E NOVA 4
Vitalinea au fromage frais 0%
Danone
A
Gerlinéa Mon Repas Saveur Banane
Gerlinéa
D NOVA 4
LOTUS BISCOFF Glace Bâtonnets - Speculoos Chocolat au lait - 284g (4x90ml)
Biscoff, Lotus
E NOVA 4
Frischkäse
Danone
NOVA 3
Philadelphia light
Mondelez, Philadelphia
C NOVA 4
Chanty premium
Risso
E NOVA 4
Philadelphia
Philadelphia
D NOVA 4
Light
A Vaca que ri,Bel
D
Riz à la crème Vanille
BOSS
C NOVA 4