Barcode: 0070640025275
Cherry Chocolate Chunk
by Halo Top
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 104.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 20.3 g |
| of which sugars | 12.7 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
ULTRAFILTERED SKIM MILK, SKIM MILK, CHERRIES, SUGAR, SOLUBLE CORN FIBER, ERYTHRITOLA, COCOA PROCESSED WITH ALKALI, CONTAINS 1% OR LESS OF NATURAL FLAVORS, CODA SEAT, STEVIA LEAF EXTRACT (REB M), VITAMIN A PALMITATE, MONO AND DIGLYCERIDES, CARRAGEENAIL CRIB EMIR, AND VEGETABLE JUICE FOR COLOR, BEET EXTRACT FOR COLOR
Allergens
milk
Additives
e471
e960
Related Products in Desserts
Sorbet abricot
Sicoly
C NOVA 4
Bac café (CG) - 1L
Netto
D NOVA 4
Joe's Crab Shack, Campfire Smores
Joe's Crab Shack
E
BJ's Restaurant & Brewhouse, Salted Caramel Pizookie
BJ's Restaurant & Brewhouse
E
Yard House, Blueberry Banana Crumble
Yard House
E
Mousse au chocolat
Bonneterre
D NOVA 4
Bac sorbet fraise - 1L
Netto
C NOVA 4
Golden Corral, Butter Pecan Ice Cream
Golden Corral
E
Sorbet Fraise Mara des bois
Sicoly
C NOVA 4
Quiznos, Chocolate Brownie
Quiznos
D
Riz au Lait
Bonneterre
C NOVA 3
Bac chocolat (CG) - 1L
Netto
D NOVA 4