Barcode: 0850065443102
Cherry Citrus Soda
by Spindrift
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
kosher
no gmos
non gmo project
orthodox union kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 12.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.8 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, cherry puree, pomegranate juice, tart cherry juice, apple juice, lime juice, lemon juice, lime extract.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Sirop de pêche
Marque Repère, Frucci
NOVA 4
Sirop de fruits exotiques
Marque Repère, Frucci
NOVA 4
Infusion fruits rouges
Marque Repère, Tiséa
NOVA 4
Panaché intense fraîcheur
Marque Repère, Falsbourg
NOVA 4
Piña colada
Marque Repère, Jafaden
E NOVA 4
Jafaden
Marque Repère, Jafaden
C NOVA 1
Mix raisin noisette pistache baie de goji
Marque Repère, Couleurs Vives
D NOVA 3
Yaourt à boire Delisse Framboise
Délisse
E NOVA 4
Pulp'light
Marque Repère, Leclerc, Pulp Orange
C NOVA 4
Deli'Max
Délisse, Marque Repère
D NOVA 4
Boisson au soja vanille brique - 1 l PACK
Marque Repère, NAT&vie
B NOVA 4
100% pur jus matin douceur orange carotte banane
Marque Repère, Jafaden
C NOVA 1