Barcode: 0045480073533
Cherry Compote
by Bonne Maman
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 106.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 24.0 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cherries 92 %, sugar, gelling agent: fruit pectins, acidity regulator: calcium citrate.
Additives
e333
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
3 KORN TOASTBROT ( PAIN 3 CEREALES )
ja!
C NOVA 3
Baked Beans
REWE, Rewe Beste Wahl
B NOVA 4
REWE Paprika-Mix
REWE Beste Wahl
NOVA 1
Kaffee-Weisser
Ja!
E NOVA 4
Konfitüre Extra, Himbeere
Ja!, Rewe
D NOVA 4
Eiweißriegel
REWE
A NOVA 1
Grüne Oliven gefüllt mit Mandeln
REWE
D NOVA 3
Cornichons mit Honig (Klostergarten)
REWE, REWE Beste Wahl
C NOVA 3
Kernige Haferflocken
ja!
A NOVA 1
Weltmeister Brötchen
REWE Beste Wahl
C NOVA 4
Natives Olivenöl Extra
ja!
B NOVA 2
Apfelmus, Golden Delicious
REWE
C NOVA 3