Barcode: 0041498297466
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,910.0 kcal |
| Fat | 128.0 g |
| of which saturated | 44.6 g |
| Carbohydrates | 153.0 g |
| of which sugars | 89.3 g |
| Fiber | 25.4 g |
| Proteins | 38.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CHERRY CREAM PEANUTS (CREAM COATING [SUGAR, PALM KERNEL OIL, NONFAT DRY MILK SOLIDS, WHOLE MILK SOLIDS, COCOA BUTTER, SOY LECITHIN {EMULSIFIER}, NATURAL FLAVOR, SALT], ROASTED PEANUTS [PEANUTS, CANOLA OIL], MALTODEXTRIN, PALM OIL, SUGAR, NATURAL RED COLOR
Additives
e322
e322i
Related Products in Undefined
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1