Barcode: 0041144778370
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 269.0 kcal |
| Fat | 11.7 g |
| of which saturated | 6.3 g |
| Carbohydrates | 38.4 g |
| of which sugars | 16.4 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CHERRIES, ENRICHED UNBLEACHED FLOUR (WHEAT FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), PALM OIL, HIGH FRUCTOSE COM SYRUP, SUGAR, WATER, MODIFIED FOOD STARCH, ROLLED OATS, SALT, DEXTROSE, XANTHAN GUM, SPICES, NATURAL & ARTIF
Additives
e415
Related Products in Undefined
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1