Barcode: 0025373000181
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,280.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 293.0 g |
| of which sugars | 153.0 g |
| Fiber | 12.9 g |
| Proteins | 25.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
EVAPORATED CANE SUGAR, UNBLEACHED WHEAT FLOUR, WHOLE GRAIN ROLLED OATS, NONFAT MILK POWDER, WHEY POWDER, SALT, CORN STARCH, CINNAMON, NATURAL VANILLA FLAVOR.
Related Products in Undefined
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4