Barcode: 7610632986721
Cherry Datterino
by Naturaplan
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
bio suisse
ch bio 006
it bio 008
Categories
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Tomates
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
French Bread, French
Open acres
C NOVA 4
Humus
B NOVA 4
roasted salted sunflower seeds
A NOVA 3
Red delicious apples
B
Yukon gold potatoes
A
Gala apples
A NOVA 1
Bar-b-q baked beans
C NOVA 4
Golden delicious apples
A NOVA 1
Roasted Red Pepper Humus
C NOVA 4
Fuji apples
B
Mcintosh apples
B
Picked fresh whole carrots
A NOVA 1