Barcode: 5900956102115
Cherry flavored syrup
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | — |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Glucose-fructose syrup (wheat), water, concentrated chokeberry juice, citric acid, concentrated cherry juice (1.36% of reconstituted juice), concentrated juices from blackcurrant and carrot, ascorbic acid, artificial cherry flavour.
Allergens
gluten
Additives
e330
Related Products in Sweeteners
Brauner Zucker
Sweet Family
E NOVA 2 Eco-Score C
Rohrzucker
Sweet Family
E NOVA 2 Eco-Score C
Gelierzucker aus Rohrohrzucker, 2:1 Bio
Alnatura, Alnatura GmbH
E NOVA 4
Rohrohrzucker
Naturaplan, Coop Naturaplan
E NOVA 2 Eco-Score A
White Chocolate Syrup
Torani
D NOVA 4
Vanilla Syrup
PRIVATE SELECTION
D NOVA 4
Rohzucker grob aus Zuckerrohr
Migros, canne - Migros, M Classic
E Eco-Score B
Rohzucker gemahlen : Rohzucker aus Zuckerrohr
Coop, Qualité & Prix, Coop Quallité & Prix
E NOVA 2 Eco-Score B
Sucre caramélisé /brun
Coop, Coop Qualité & Prix
E NOVA 2
Hagelzucker
M Classic
E NOVA 2
Plant-Based Sweetener
Whole Earth
D NOVA 4 Eco-Score A
canderel
Canderel
C NOVA 4