Barcode: 0662572609809
Cherry Flavour Candy Cane
by Paw Patrol
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 421.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 78.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugars (sugar, glucose syrup), Water, Citric acid, Artificial flavour, Allura red, Erythrosine, Brilliant blue FCF, Titanium dioxide.
Additives
e127
e129
e133
e171
e330
Related Products in Snacks
Oreo chesecake
Oreo
E NOVA 4 Eco-Score D
Minibärchen Edelvollmilch
Rübezahl Schokoladen, Wintertraum
E NOVA 4 Eco-Score E
Waldfrucht Multivitamin Bonbons
Vivil
B NOVA 4 Eco-Score A
Protein Chewy Bar
Cheetos
B NOVA 4
Goldfish Flavor Blasted Xtra Cheesy Pizza Baked Snack Crackers
Goldfish
NOVA 4 Eco-Score A
Mikrowellenpopcorn süß
Chio
C NOVA 4 Eco-Score B
Gewürz-Spekulatius
Coppenrath, Douceur, Penny
E NOVA 4 Eco-Score D
Mini Lebkuchen Zartbitter
Aachener Zucker und Backwaren Paul Schaeffer, Douceur, Penny
E NOVA 4 Eco-Score A
Peace & Love
Katjes
E
Halsbonbons Extra Stark
Vivil
B NOVA 4 Eco-Score A
Prinzenrolle Cremys Erdbeer-Joghurt
Prinzen
E NOVA 4
Weiße Pistazie
Schogetten
E NOVA 4