Barcode: 0055742546392
Cherry Flavour Fizzy
by Compliments
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
mk kosher
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, Citric acid, Natural flavour, Potassium citrate, Potassium benzoate, Sucralose (46 mg/375 mL), Acesulfame-potassium (19 mg/375 mL)
Additives
e212
e330
e950
e955
Related Products in Beverages
Jolly rancher, soda, blue raspberry, blue raspberry
E NOVA 4
Drinking chocolate crumbles
NOVA 4
Artica, Alkaline Water With Electrolytes
Elizabeth Beverage Company Llc
B NOVA 1
Artica, sparkling - sorbet, kiwi strawberry, kiwi strawberry
Elizabeth Beverage Company Llc
C NOVA 4
A' siciliana, sicily blood orange soda
A' Siciliana
E NOVA 4
Jolly rancher, flavored soda, strawberry
E NOVA 4
Jolly rancher, soda, cherry
E NOVA 4
Soda
E NOVA 4
Superberry drinking chocolate crumbles
Tcho
NOVA 4
Sparkling Sorbet
Elizabeth Beverage Company Llc
C NOVA 4
Pineapple coconut tropical tremor
D NOVA 4
A' siciliana, sicily soda, lemon
A' Siciliana
E NOVA 4