Barcode: 4099100185805
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.5 kcal |
| Fat | 15.2 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 47.5 g |
| of which sugars | 22.2 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
MORELLO CHERRIES, WHEAT FLOUR, SUGAR, VEGETABLE SHORTENING (PALM OIL, CANOLA OIL, WATER, MON0 - AND DIGLYCERIDES), EGG, INVERT SUGAR SYRUP, CANOLA OIL, MARZIPAN (ALMONDS, SUGAR, INVERT SUGAR SYRUP), WHEAT STARCH, WATER, ALMONDS, CORN STARCH, DEXTROSE, GLUCOSE-FRUCTOSE SYRUP, WHEY, SODIUM CARBONATE, SODIUM CITRATE, NATURAL FLAVOR, MONO - AND DIGLYCERIDES, SALT, LACTOSE, PECTINS, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE.
Additives
e330
e331
e415
e440
e471
e500
e500i
Related Products in Desserts
Bac café (CG) - 1L
Netto
D NOVA 4
Golden Corral, Butter Pecan Ice Cream
Golden Corral
E
Mousse au chocolat
Bonneterre
D NOVA 4
Riz au Lait
Bonneterre
C NOVA 3
Sorbet abricot
Sicoly
C NOVA 4
Bac sorbet citron vert - 1L
Netto
C NOVA 4
BJ's Restaurant & Brewhouse, Salted Caramel Pizookie
BJ's Restaurant & Brewhouse
E
Yard House, Blueberry Banana Crumble
Yard House
E
Joe's Crab Shack, Campfire Smores
Joe's Crab Shack
E
Bac sorbet fraise - 1L
Netto
C NOVA 4
Bac chocolat (CG) - 1L
Netto
D NOVA 4
Sorbet Fraise Mara des bois
Sicoly
C NOVA 4