Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 743.0 kcal |
| Fat | 18.5 g |
| of which saturated | 7.4 g |
| Carbohydrates | 137.0 g |
| of which sugars | 59.2 g |
| Fiber | 3.7 g |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ENRICHED WHEAT FLOUR (WHEAT FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMIN MONONITRATE [VITAMIN B1], RIBOFLAVIN [VITAMIN B2], FOLIC ACID), CORN SYRUP, SUGAR, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, PALM OIL, FRUIT FROM CONCENTRATE (WHITE GRAPE, CHERRY), GLYCERINE, MODIFIED CORN STARCH, WHEY PERMEATE, PRECOOKED YELLOW CORN MEAL, SALT, LEAVENING (SODIUM ALUMINUM PHOSPHATE, BAKING SODA), CITRIC ACID, NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVOR, POTASSIUM SORBATE (PRESERVATIVE), COLOR ADDED (INCLUDES RED 40), GELATIN, YELLOW CORN FLOUR, MODIFIED SOY PROTEIN, VITAMIN A PALMITATE, REDUCED IRON, NIACINAMIDE, PYRIDOXINE HYDROCHLORIDE (VITAMIN B6), RIBOFLAVIN (VITAMIN B2), THIAMIN MONONITRATE (VITAMIN B1).
Additives
Related Products in Undefined
Classic Hummus
Sabra
Soyrizo Organic Plant-Based Chorizo
El Burrito
Pinto Beans
Eden Organic
Chive & Onion Cream Cheese Spread
Lucerne
mandarin oranges
Dole
Pickled Whole Beets
Meijer
Valbreso Feta
President
Blue Corn Taco Shells
Garden Of Eatin'
Yellowfin Tuna in Olive Oil
GENOVA
Soft Taco Kit
Ortega
Sliced Carrots
Meijer
Spicy Edamame
Melissa's