Barcode: 0072376167960
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 366.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 87.8 g |
| of which sugars | 56.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, modified food starch, natural and artificial flavor, citric acid, sodium citrate, red #40.
Additives
e129
e330
e331
Related Products in Snacks
Fruit flavored snacks
D NOVA 4
Sour brite all star mix gummi candy
Trolli
NOVA 4
All star mix gummi candy
D NOVA 4
Milk chocolate double dipped hazelnuts, milk chocolate
E NOVA 4
Extreme sour mixed fruit chews, apple, cherry, watermelon
E NOVA 4
Juicy Burst Gummies
Black Forest
C NOVA 4
Gummi candy crawlers
D NOVA 4
Indian corn candy
E NOVA 4
Tiny Conversation Hearts
E NOVA 4
Sizzling sour tamarind
E NOVA 4
Cherry, Lemon, Pineapple, Orange, Apple, Strawberry Gummy Bears, Cherry, Lemon, Pineapple, Orange, Apple, Strawberry
Black forest
D NOVA 4
Sour brite all star mix gummi candy
D NOVA 4