Barcode: 0054138080014
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 143.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 35.7 g |
| of which sugars | 28.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Cherries, sugar, water, modified corn starch, citric acid, sodium benzoate to preserve freshness, natural flavor
Additives
e330
Related Products in Cooking Helpers
Apple pie filling or topping
C NOVA 4
Blueberry pie filling or topping
C NOVA 4
Double Acting Baking Powder
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 3
Blueberry muffin mix
E NOVA 4
Italian seasoned panko bread crumbs, italian seasoned
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
D NOVA 4
Baking Cocoa
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
A NOVA 1
Plain panko bread crumbs, plain
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
B NOVA 3
Peach pie filling or topping
C NOVA 4
Cherry pie filling or topping
C NOVA 4
Strawberry pie filling or topping
C NOVA 4
Bread Crumbs
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Pure Baking Soda
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 1