Barcode: 0861581000113
Cherry Granola
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 607.0 kcal |
| Fat | 53.6 g |
| of which saturated | 21.4 g |
| Carbohydrates | 32.1 g |
| of which sugars | 21.4 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds + honey + organic coconut oil + walnuts + almond flour + organic coconut + cherries (apple juice concentrate + sunflower oil) + vanilla
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Asian Rub
Fire & Flavor
E NOVA 4
Central American Red Beans
El Galhito Pinto
A NOVA 1
Kale coconut water apple spinach
C NOVA 4
Black Truffle Pure Olive Oil
Mardona
C NOVA 2
Pomegranate & Blueberry Plus.
Purity Organic Inc.
C NOVA 4
Strawberry Paradise
Purity Organic Inc.
E NOVA 4
Mardona, pure olive oil, lemon
Mardona
C
Purity organic, orange carrot turmeric mango superjuice
D NOVA 4
Qrunchies with Quinoa
Coronilla,Qrunchies
C NOVA 3
Sweet Heat Brine Kit
Fire & Flavor
NOVA 4
Healing Movement, Raw Cultured Vegetables
Foodies Urban Kitchen Llc
A NOVA 3
Roasted Garlic Hummus
The Farm at Red Hill
A NOVA 3