Barcode: 7627536816870
Cherry Jalapeño
by Karl’s Sauce
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 212.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 35.0 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Griottes 40%, sucre, sirop de glucose, eau, amidon de mais cireux modifié (E 1422), vinaigre d'alcool, sel de cuisine, piment Jalapeño 0,3%, conservateur (E 202), oignons en poudre.
Additives
e1422
e202
Related Products in Condiments
Tryffelimajoneesi
Chef select
D NOVA 4
caesar slaw
Meadow Fresh
C NOVA 4
Pommes Sauce
Kania
D NOVA 4
Fix für Salatkräuter Italienische Art
Kania
NOVA 4
Jalfreezi Cooking Sauce
Deluxe
C NOVA 4
Majonäs
kania
D
lachs Pesto
Deluxe, Lidl
D NOVA 3
burger slaw
Meadow Fresh
C NOVA 4
Delikatess Majonaise mit Freilandeiern
Kania
NOVA 4
Aioli
Chef Select, Lidl
E NOVA 4
Pastasaus Carbonara met pancetta en kaas
Combino
D NOVA 4
Caesar salad dressing
Lidl
C NOVA 4