Barcode: 0688267131974
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 92.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, modified and unmodified cornstarch, artificial flavors, polishing wax (carnauba wax), white mineral oil**, beeswax, confectioner's glaze (shellac), red 40.
Additives
e129
e901
e903
e904
e905
e905a
Related Products in Snacks
Pandoro
Deco, Fornai & Pasticceri
E NOVA 4
Colomba
Pineta
E NOVA 4
CombiCioc
Selex
E NOVA 4
Panettone
Forno Buono
E NOVA 4
Panettone
Pineta
E NOVA 4
Pineta - Panettone Classico
Pineta
E
Savoiardi Selex
Selex
D NOVA 4
Colomba gran cioccolato
Deco, Pineta
E NOVA 4
Massa di cacao
Selex
D NOVA 3
Taralli semi di finocchio
Selex
D NOVA 4
Cioccolato fondente extra al 72%
Selex, Vale
E NOVA 4
Forno Buono Panettone
E