Barcode: 5060174770371
Cherry juice drink
by Cherry Good
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
germany, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.2 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, Cherry Juice from Concentrate (25%) (Sour Cherry (20%), Montmorency Cherry (5%), Sugar, Acid (Malic Acid), Fruit & Vegetable Concentrates (Carrot and Cherry), Vitamin C, Flavourings, Sweetener (Sucralose).
Additives
e296
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Frutta Joy zero - Mango e mela zero
Refresco
D NOVA 4
KING MIX Achocolatado em pó
King mix
B NOVA 4
Cola Light
K Menu
C NOVA 4
Electrolyte water, lemon
B NOVA 4
Apple 100% Juice From Concentrate, Apple
E NOVA 1
mokate cappuccino vanilla
Mokate
NOVA 4
Agua Mineral Natural Carbonatada
Topo Chico
B NOVA 1
Agua purificada
A NOVA 1
Watermelon Flavored Carbonated Mineral Water, Watermelon
Perrier
B NOVA 4
Sonic, Frozen Lemonade, Large
Sonic
E
Smoothie Banana mix
Jütro
C NOVA 1
White Castle, Crave Cooler Fanta Wild Cherry, Large
White Castle
B