Barcode: 0075172071691
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 42.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Molasses, wheat flour, cherry puree, citric acid, natural flavor, black carrot juice concentrate, licorice extract.
Additives
e330
Related Products in Snacks
Protein Balls Lemon Drizzle Cake
Boost Ball
NOVA 4
Dark Chocolate Sea Salt Caramels
Marich
E NOVA 4
Milk Chocolate English Toffee Caramels
Marich
E NOVA 4
Marich Confectionery Co, Green Jelly Beans
Marich Confectionery Company
E NOVA 4
Pancrafted sea salt caramel popcorn chocolates
E NOVA 4
Marich Chocolates, Dark Chocolate, Coconut Milk Caramels
Marich Confectionery Company
E NOVA 4
Marich, Premium Caramelized Popcorn, Chocolate, Sea Salt
Marich Confectionery Company
E NOVA 4
Milk Chocolate Sea Salt Almonds
Marich
E NOVA 4
Almond Chocolate Chip Cookies
Lara's Bake Shop
E NOVA 4
Grace's, shortbread
Grace, Grace's Irish Biscuits
E NOVA 4
Galletas mixtas
E NOVA 4
Marich, Milk Chocolate Chipotle Almonds
Marich Confectionery Company
E NOVA 4