Barcode: 0041498230920
Cherry, lime & blue raspberry red, white & blue pops
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.2 g |
| of which sugars | 19.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, contains 1% or less of natural flavors, citric acid, carob bean gum, vegetable juice for color, spirulina extract for color.
Additives
e330
e410
Related Products in Desserts
Arroz con Leche
Hacendado
C NOVA 4 Eco-Score B
Vanille Pudding
Dr. Oetker
C NOVA 4
Crème dessert saveur chocolat et vanille
Pilis
A NOVA 4
Götterspeise Himbeer-Geschmack
Dr. Oetker
NOVA 4
Caramel cajeta, caramel
E NOVA 4
Core Chocolate Chip Cookie Dough Ice Cream
Ben & Jerry's
E NOVA 4
High Protein Pudding Chocolade
Milsani
A NOVA 4
Helados mini sin azúcar
Hacendado
D NOVA 4 Eco-Score B
Gold Standard 100% Whey
Optimum Nutrition
NOVA 4
Chocolate Fudge Brownie Chocolate Ice Cream with Fudge Brownies
Ben & Jerry's
D NOVA 4
Brookieees & Cream
Ben & Jerry's
E NOVA 4 Eco-Score A
Protein Chocolate Flavour Pudding
Arla
A NOVA 4