Barcode: 0093922521036
Cherry long lasting chew, cherry
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 385.0 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 88.5 g |
| of which sugars | 61.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, palm oil, citric acid, salt, soy lecithin (an emulsifier), artificial flavor, red 40, blue 1.
Additives
e129
e133
e322
e322i
e330
Related Products in Snacks
Bio sfogliatina frutta farro
Germinal
E NOVA 4
Tortino grano saraceno mandorla
Germinal
E NOVA 4
biscotti avena
Germinal
C NOVA 4
Biscotti senza lievito gocce di cioccolato
Germinal
D NOVA 4
Biscotti vegan
Germinal Bio
C NOVA 4
Biscotti Yogurt
Germinal
D NOVA 4
Biscotti Vegan Tè Verde
Vegan Germinal
D NOVA 4
Barretta Mirtillo Grano Saraceno
Germinal
D NOVA 4
Barre fourrée cacao quinoa sans gluten
Germinal
E NOVA 4
Crostatina Frutti di Bosco Integrale
Germinal
D NOVA 4
Galletas de Quinoa rellenas de cacao
Germinal
E NOVA 4
Crema Cacao Nocciole senza latte
Germinal Bio
E NOVA 4