Barcode: 0011110017444
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 16.9 g |
| of which sugars | 16.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Water, sugar syrup, high fructose corn syrup, citric acid, phosphoric acid, propylene glycol, natural and artificial flavors, gum arabic, guar gum, locust bean gum, modified corn starch, red 40, yellow 5 and 6, xanthan gum, caramel color, salt.
Additives
e129
e150c
e1520
e330
e338
e410
e412
e414
e415
Related Products
French Vanilla
Nestlé Coffee mate
NOVA 4
Snack crunchy sabor picante
Munchos,PepsiCo
C NOVA 4 Eco-Score B
La pâte à tartiner bio
Franprix
E NOVA 4 Eco-Score C
Mix edamame y soja tostado sal
Alesto,Lidl
C Eco-Score A
Mini Bunnies Popcorn Flavour
Maltesers
NOVA 4
Cookies & cream
Nocilla,Idilia Foods
E NOVA 4 Eco-Score E
Beurre de laiterie non salé
Boni
E Eco-Score E
Galleta Digestive
Auchan,Gullon
D NOVA 4 Eco-Score C
confiture fraise allégée en sucres
Franprix
D NOVA 4 Eco-Score B
Mini crackers
Boni
E NOVA 4